השקעות בשוק ההון

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

השקעות הן תהליך של מתן הון לכלכלה שיכול להיות בתמורה להון או חוב. הם משמשים למימון פרויקטים, רכישת מניות או ניירות ערך אחרים, או למתן כספי פיקדון בבנקים. הבעלים של הכספים המעורבים בהשקעה נקראים משקיעים.

יש הבדל בין השקעות לחיסכון. חיסכון הוא הצטברות של כסף במזומן ואילו השקעות כרוכות במזומן או בשווה מזומנים, כמו מניות ואג"ח.

מיומנויות הנדרשות בעת השקעה בשוק ההון:

ידע בהשקעות בכל הנוגע להזדמנות השקעה ספציפית לענף הוא הכרחי מאוד כאשר מדובר בקבלת החלטות שישפיעו על היציבות הפיננסית העתידית שלך. מה שחשוב במיומנות הזו הוא שזה לא רק לדעת מה אתה עושה אלא גם כמה אתה מוכן להסתכן בכל החלטה שאתה עושה.

ניסיון קודם בהשקעות בשוק ההון

ניסיון בהשקעות הוא מיומנות מכרעת עבור כל משקיע. רמת הידע יכולה להשתנות בהתאם אם אתה משקיע בודד, בעל עסק קטן, משקיע מוסדי או יועץ פיננסי. עם זאת, חשוב שכל המשקיעים יבינו את יסודות ההשקעות לפני קבלת החלטות שישפיעו על היציבות הפיננסית העתידית שלהם.

הטרנספורמציה הדיגיטלית של שוקי ההון מתקדמת במהירות.

שוקי ההון המסורתיים נמצאים תחת לחץ עצום לעשות דיגיטציה ולהתייעל. הכוח לסחור במניות ואיגרות חוב עבר מרצפת המסחר והבנקים לשוק העולמי.

גם תעשיית בנקאות ההשקעות עוברת מהפך דיגיטלי משמעותי. מחקר שנערך לאחרונה מצא כי יותר ממחצית מכל בנקי ההשקעות ביצעו כעת השקעות גדולות ביכולות דיגיטליות, כולל טכנולוגיה, אנשים ותהליכים חדשים. השקעות אלו עשויות להיות בשווי של עד 500 מיליארד דולר ברחבי העולם עד 2020.

שוקי הון הם שווקים פיננסיים שבהם משקיעים קונים ומוכרים מניות בחברות, ממשלות או ניירות ערך אחרים. ניתן לחלק את שוקי ההון לשני סוגים עיקריים:

שווקים ראשוניים – שווקים ראשוניים הם המקום שבו מניות ואג"ח נרכשות ונמכרות על ידי קונים ציבוריים. קיימת הנפקה ראשונית לציבור (IPO) של מניות חברה על ידי החברה עצמה או על ידי בנק השקעות שנשכר לשמש כחתם להנפקה. כאשר חברה יוצרת מניות חדשות למכירה בפעם הראשונה, זה נקרא הצעה ציבורית ראשונית (IPO). משקיעים מרוויחים כסף כאשר הם קונים את המניות הללו במחיר הנפקה (בדרך כלל בשערים גבוהים יותר) ומאוחר יותר מוכרים אותן בשער גבוה יותר. שוק ההון גייס 5 טריליון דולר ב-2017, לעומת 4 טריליון דולר ב-2016.

צורת השקעה חדשה הנקראת טוקניזציה צוברת כעת פופולריות בשווקים הפיננסיים. טוקניזציה מאפשרת למשקיעים לרכוש חלקים מנכסי נדל"ן בעזרת טכנולוגיית בלוקצ'יין, המאפשרת להם להשקיע בנכסים רבים בו-זמנית ללא צורך ברכישת כל המניות בחברה או נכס אחד בו זמנית. צורת השקעה זו מועילה לחברות המבקשות לגייס כספים על ידי מכירת ניירות ערך בשוק הון פתוח מבלי לשאת בעלויות גבוהות על ברוקרים ובנקאים, המשמשים באופן מסורתי לתהליך זה.

לסיכום

יש כמה תפיסות שגויות נפוצות לגבי השקעות בשוק. יש אנשים המאמינים שהם לא יכולים להרשות לעצמם להשקיע בשוק. אחרים חושבים שזו השקעה מסוכנת מדי.

השקעה בשוק היא דרך מצוינת לגוון את תיק ההשקעות שלך ואולי להגדיל את העושר שלך. בניגוד למה שנהוג לחשוב, השקעה לא חייבת להיות יקרה או מסוכנת. למעשה, אתה יכול להשקיע עד $5 עם ריבית שנתית עלובה של 2%.

גיוון הוא המפתח לתיק השקעות מוצלח. אתה יכול להשקיע בכל דבר ממניות ועד נדל"ן, אבל איך תדע איזו השקעה תהיה הטובה ביותר עבור המטרות שלך? אחת הדרכים להתחיל היא לברר מהן המטרות שלך והשקעה בקרן אינדקס התואמת את המטרות הללו.

יואל דדון

יואל דדון

יש הרבה דברים שחשוב לדעת על הלוואות ומשכנתאות, אבל לא כולם מוכנים לגלות, ולכן אני כאן, איש עם נסיון שרוצה לעזור לכם להבין טוב יותר על מה שמצפה לכם בתהליך כשאתם לוקחים הלוואה או משכנתא.

הלוואה בישראל

יש הרבה דברים שחשוב לדעת על הלוואות ומשכנתאות, אבל לא כולם מוכנים לגלות, ולכן אני כאן, איש עם נסיון שרוצה לעזור לכם להבין טוב יותר על מה שמצפה לכם בתהליך כשאתם לוקחים הלוואה או משכנתא.

כתבות אחרונות