מדריך להשקעות הון

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

ההשקעה בנכסי הון, כגון מפעל ומכונות, מוסיפה ליכולת הייצור של מדינה. זוהי עלייה בסך המשאבים הזמינים שלה. השקעות יכולות להתבצע הן על ידי יחידים והן על ידי ממשלות.

המילה "השקעה" מוגדרת כפעולה של השקעת הון על מנת להשיג הכנסה או רווח. בהקשר עסקי, השקעה היא הפקדה של כסף או תמורה בעלת ערך אחר לשימוש עתידי, בדרך כלל עם ציפייה לרווח כלשהו.

השקעות הון הן ההשקעות שמבצעים אנשים או ארגונים בגופים אחרים. הם בדרך כלל משמעותיים מספיק כדי שהמשקיע לא ירצה למכור אותם לזמן בלתי מוגבל. בדרך כלל, השקעות אלו נעשות על מנת להרוויח תשואה על ההשקעה.

ניתן לסווג השקעות בשוקי ההון לפי הנזילות שלהן (כמה מהר אפשר להמיר אותן למזומן) והסיכון שלהן (כמה אי ודאות יש לגבי האם הן ירוויחו).

השקעת הון היא השקעת המשאבים בפרויקט. כדי שפרויקט יהיה בר-קיימא, צריך שיהיה לו מספיק הון כדי לקיים את עצמו לאורך מחזור החיים שלו.

במקרה של פרויקטים בעלי שיעור תשואה גבוה או שצפויים להניב רווחים, בעלי הון סיכון עשויים להשקיע בהם הון בתמורה לנתח בהון העצמי של החברה. הם עשויים גם לספק הלוואות גישור ומכשירים פיננסיים אחרים.

דוגמה להשקעה הונית היא כאשר Alphabet Inc. (חברת האם של גוגל) משקיעה ביצרני שבבים ובמפתחי תוכנת אנדרואיד כדי ליצור מוצרים טובים יותר ולהגדיל את שולי הרווח.

ישנן שלוש דרכים בהן חברות יכולות להוציא את ההון שלהן: השקעות בנכסים פיזיים, השקעות בנכסים בלתי מוחשיים ורכישות. נכסים פיזיים כוללים מפעלים, ציוד, מלאי ונדל"ן בעוד שנכסים בלתי מוחשיים כוללים קניין רוחני כגון פטנטים או סודות מסחריים. רכישות מתייחסות לרכישת חברה אחרת מתוך כוונה להשתלט על הפעילות או השירותים שלה.

לעתים קרובות יש צורך בהשקעות הון כדי שפרויקטים חדשים יתממשו. לעתים קרובות, משקיעים יצטרכו לראות פוטנציאל להחזר על ההשקעה שלהם לפני שהם מוכנים להשקיע הון. ככל שהסיכון גבוה יותר, כך התשואה הפוטנציאלית גבוהה יותר ולכן חשוב לצמצם את הסיכונים עד כמה שניתן.

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא ליצור תוכנית עסקית. תצטרך הערכה מדויקת של שוק היעד שלך וכיצד תגיע אליו. ודא שאתה לוקח בחשבון את הזמן, הכסף והמשאבים הנדרשים, שיכולים להיות קשים אם אתה רק בתחילת הדרך בגלל ניסיון מוגבל בתחום זה.

אתה צריך לעשות הרבה מחקר על המתחרים שלך ולגלות מה הם עושים שעובד היטב לפני שתנסה משהו חדש או חדשני. כדאי גם לוודא שיש ביקוש לכל דבר

ישנם סוגים רבים של השקעות, אך סעיף זה יכסה חמישה סוגים נפוצים.

1. מניות: מניה היא נייר ערך המייצג בעלות בחברה וחלק מנכסי החברה וזרם הרווחים. ניתן למכור מניות בשוק הפתוח או ללא מרשם (OTC)

2. אג"ח: אג"ח היא IOU שהונפקה על ידי ממשלה או תאגיד, המבטיחה להחזיר לנושא ריבית על הערך הנקוב בשלב מסוים בעתיד

3. קרנות נאמנות: קרן נאמנות היא גוף המאגד כסף להשקעה עבור מספר משקיעים, כגון קרנות פנסיה או קבוצות של פנסיונרים

4. קרנות נסחרות בבורסה (ETF): תעודת סל היא קרן השקעות

לסיכום

ההשקעות ההוניות הן ההשקעות שנעשות על מנת להגדיל את העושר וההכנסה שנוצרת על ידי חברה. השקעות אלו יכולות להתבצע באמצעות הלוואות, הנפקות מניות ודיבידנדים.

חלק מהחברות הללו משקיעות את הכסף הזה בטכנולוגיה ובמיזמים חדשים שבהם הם רואים את הפוטנציאל הגדול ביותר לצמיחה. זו הייתה אחת הסיבות העיקריות להצלחתם בשנים האחרונות.

יואל דדון

יואל דדון

יש הרבה דברים שחשוב לדעת על הלוואות ומשכנתאות, אבל לא כולם מוכנים לגלות, ולכן אני כאן, איש עם נסיון שרוצה לעזור לכם להבין טוב יותר על מה שמצפה לכם בתהליך כשאתם לוקחים הלוואה או משכנתא.

הלוואה בישראל

יש הרבה דברים שחשוב לדעת על הלוואות ומשכנתאות, אבל לא כולם מוכנים לגלות, ולכן אני כאן, איש עם נסיון שרוצה לעזור לכם להבין טוב יותר על מה שמצפה לכם בתהליך כשאתם לוקחים הלוואה או משכנתא.

כתבות אחרונות