מה זה משקיע כשיר?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

משקיע מוסמך הוא מישהו שיש לו את הידע והניסיון הנדרשים כדי לספק הבנה טובה יותר של הסיכונים הכרוכים בכך.

המונח "משקיע מוסמך" משמש בשתי דרכים:

1. לתאר אדם או חברה שמסוגלים לבצע השקעה גדולה מבלי לדאוג מההשלכות הכספיות אם דברים ישתבשו, ו-2. לתאר אדם או חברה שיש להם את הידע והניסיון הנדרשים כדי לספק הבנה טובה יותר מהסיכונים הכרוכים בכך.

משקיע מוסמך הוא מישהו שיש לו את המשאבים הפיננסיים להשקיע בחברה או במיזם עסקי, ואת המומחיות להבין את הסיכונים הכרוכים בכך.

משקיעים מסווגים בדרך כלל לשתי קטגוריות: משקיעים מוסמכים ומשקיעים לא מוסמכים. משקיעים מוסמכים הם אלה עם שווי נקי של למעלה ממיליון דולר או הכנסה של מעל 200,000 דולר בשנתיים האחרונות (או 300,000 דולר הכנסה משולבת אם הם נשואים).

משקיעים לא מוסמכים כוללים את כל השאר.

משקיעים מוסמכים הם בדרך כלל אנשים שיש להם רמה מסוימת של הכנסה, נכסים או שניהם. חוק ניירות ערך משנת 1933 מגדיר מיהו משקיע מוסמך וחשוב לדעת את ההגדרה כדי להבין מה אדם צריך לעשות כדי להיחשב כזה.

משקיע מוסמך הוא אדם עם שווי נקי של לפחות מיליון דולר לא כולל מקום מגוריו הראשי או מישהו עם הכנסה שנתית של מעל 200,000 דולר (300,000 דולר בשילוב עם בן זוג).
לעוד מידע על משקיע כשיר בשיתוף עומר רבינוביץ'

משקיעים מוסמכים הם אנשים שיש להם את האמצעים הפיננסיים והידע להשקיע בחברה פרטית.

משקיעים יכולים להיות מסווגים כמתאימים אם יש להם שווי נקי של לפחות מיליון דולר או מרוויחים יותר מ-200,000 דולר בשנה. כמו כן, עליהם להיות בעלי ניסיון של שנתיים לפחות בהשקעות.

משקיע מוסמך הוא אדם שיש לו את האמצעים הפיננסיים והידע להשקיע בחברה פרטית.

משקיע מוסמך הוא מישהו שיש לו שווי נקי של לפחות מיליון דולר, לא כולל מקום מגוריו הראשי. האדם גם חייב להיות בעל הכנסה של לפחות 200,000 $ בכל אחת משתי השנים האחרונות או הכנסה משותפת עם בן זוג של לפחות 300,000 $.

משקיעים מוסמכים הם לרוב משקיעים מוסמכים ומורשים להשקיע בהנפקות מסוימות של ניירות ערך פרטיים.

המשקיעים הם חלק בלתי נפרד מתהליך ההשקעה. הם מספקים הון לפרויקטים, ובתמורה הם מקבלים חלק מהרווחים או ההפסדים.

משקיעים מוסמכים הם אלה שיש להם מספיק כסף להשקעה ויש להם רמה גבוהה של תחכום פיננסי. המשמעות היא שיש להם ידע על השקעות, מניות, אג"ח ומכשירים פיננסיים אחרים. יש להם גם מספיק נזילות בנכסים שלהם כדי לכסות את ההשקעות שלהם אם יש צורך במזומן.

ה-SEC מגדיר משקיעים מוסמכים כיחידים עם הכנסה שנתית של 200,000 דולר או יותר (או 300,000 דולר עם בן זוג) בכל אחת מהשנתיים האחרונות (300,000 דולר ביחד) או שעומדים בדרישות מסוימות של שווי נקי (מיליון דולר).

מומלץ לקרוא כאן את המאמר של עומר רבינוביץ' על הנער מחיפה שהפך לגורו ההשקעות של האלפיון העליון

יואל דדון

יואל דדון

יש הרבה דברים שחשוב לדעת על הלוואות ומשכנתאות, אבל לא כולם מוכנים לגלות, ולכן אני כאן, איש עם נסיון שרוצה לעזור לכם להבין טוב יותר על מה שמצפה לכם בתהליך כשאתם לוקחים הלוואה או משכנתא.

הלוואה בישראל

יש הרבה דברים שחשוב לדעת על הלוואות ומשכנתאות, אבל לא כולם מוכנים לגלות, ולכן אני כאן, איש עם נסיון שרוצה לעזור לכם להבין טוב יותר על מה שמצפה לכם בתהליך כשאתם לוקחים הלוואה או משכנתא.

כתבות אחרונות