סוגי השקעות בשוק ההון

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

משקיעים מעודדים לקחת חלק פעיל יותר בצמיחה ארוכת הטווח של ההשקעות שלהם. זה נעשה על ידי השקעה במניות, אג"ח וניירות ערך אחרים.

השקעה בבורסה היא צורת ההשקעה הפופולרית ביותר כבר עשרות שנים. הבורסה מתייחסת לכל החברות הנסחרות בבורסה הזמינות לרכישה בשוק הפתוח.

המשקיעים תמיד מחפשים הזדמנויות השקעה חדשות ורווחיות יותר. שוק ההון הוא מקום בו הם יכולים לסחור במניות ובניירות ערך אחרים. ישנם סוגים רבים ושונים של השקעות שמשקיעים יכולים לבצע בשוק ההון.

הסוג הראשון של השקעה נקרא חוב או ניירות ערך. בדרך כלל מדובר באג"ח המשלמות ריבית קבועה, כגון שטרות אוצר ארה"ב (T-bills). סוג שני של נייר ערך נקרא הון או מניות, המייצגות בעלות בחברה. משקיעים קונים מניות כדי להשתתף ברווחים ובצמיחה של החברה לאורך זמן. משקיעים יכולים להשקיע גם בנגזרים, שהם מכשירים פיננסיים שערכם תלוי בנכס בסיס כמו מניות, סחורות, מטבעות וכן הלאה.

המשקיעים תמיד מחפשים את הדבר הגדול הבא. הם תמיד מנסים למצוא השקעות שיגדלו בערכן ויספקו להן החזר משמעותי על ההשקעה. ישנם סוגים רבים של השקעות בשוק ההון כיום, אך ישנם שלושה סוגים ספציפיים שהמשקיעים צריכים להיות מודעים אליהם.

לפי עומר רבינוביץ', הסוג הראשון הוא ניירות ערך. אלו הן מניות, איגרות חוב וניירות ערך אחרים המייצגים בעלות בחברה או בארגון אחר. הסוג השני הוא ניירות ערך חוב הכוללים דברים כמו אג"ח ממשלתיות, אג"ח קונצרניות, אג"ח עירוניות, ניירות ערך מגובי משכנתא (MBS), והתחייבויות חוב בטחונות (CDO). הסוג השלישי הוא נגזרים הכולל דברים כמו חוזים עתידיים או חוזי אופציות שניתן להשתמש בהם כדי לגדר סיכון או להעלות ספקולציות על תנועת המחיר של נכס מבלי להחזיק בו ממש.

לחצו כאן לעוד מידע על עומר רבינוביץ'

סיכונים בתיקי השקעות

בתיקי השקעות קיימים סיכונים רבים, ועל חלקם נדון במאמר זה.

המשקיעים צריכים להיות מודעים לסיכונים שהם לוקחים בעת השקעה בתיק. נדבר על כמה מהסיכונים שהמשקיעים יכולים לעמוד בפניהם וכיצד להימנע מהם.

השקעה בבורסה היא דרך פופולרית להרוויח כסף. אבל זה גם טומן בחובו סיכונים. סיכונים שלא תמיד קל לחזות או להבין.

רוב האנשים חושבים על סיכון כעל הסיכוי שהם יפסידו כסף על השקעה. עם זאת, ישנם סוגים אחרים של סיכונים שיכולים להשפיע על תיק ההשקעות שלך. אלה כוללים סיכון מטבע, סיכון ריבית, סיכון פוליטי וסיכון שוק.

השקעה היא עסק מסוכן. אתה יכול להפסיד כסף, או שאתה יכול להרוויח כסף. הסיכון תמיד קיים. אבל, יש דרכים להפחית את הסיכון בתיק ההשקעות שלך על ידי פיזור שלו והגנה מפני הפסדים אפשריים.

בחלק זה נדון בסיכונים בתיקי השקעות וכיצד למזער אותם.

 

השקעה היא משחק מסוכן. המטרה של ההשקעה היא להרוויח כסף, אבל המציאות היא שאתה עלול להפסיד את הכל. ישנן דרכים רבות למזער את הסיכון הזה, אך עליך תמיד להיות מודע לסיכונים לפני שאתה משקיע את כספך שהרווחת קשה.

ישנם סוגים שונים של השקעות שיכולים לעזור למזער סיכונים בתיק שלך. לדוגמה, ישנן השקעות יציבות יותר מאחרות והן עשויות להיות טובות עבור אנשים שלא רוצים לקחת על עצמם סיכון רב כמו אחרים.

 

השקעה היא תהליך מסוכן. חשוב להיות מודעים לסיכונים הכרוכים בהשקעה וכיצד למזער אותם.

על המשקיעים לגוון את תיק ההשקעות שלהם על פני סוגי נכסים שונים, מניות, אג"ח ונכסים חלופיים. זה יקטין את הסיכון של התיק שכן הוא יספק מגוון מגוון של תשואות.

החיסרון בגיוון הוא שזה יכול להוביל לתשואות נמוכות יותר מאשר אם היית משקיע רק במגזר אחד או בקבוצת נכסים אחת.

כמו כן, חשוב למשקיעים לבדוק את תיקי ההשקעות שלהם באופן קבוע ולבצע התאמות בעת הצורך.

 

בחלק זה נדון בסיכונים בתיקי השקעות וכיצד למזער אותם.

סיכון השקעה הוא מדד למידת אי הוודאות שיש לגבי הביצועים העתידיים של השקעה. ניתן לסווג סיכון לפי אופק זמן, סוג ותעשייה.

משקיעים צריכים תמיד לבצע ניתוח יסודי של תיק ההשקעות שלהם כדי לראות אם הם חשופים לסיכון מיותר כלשהו. זה יעזור להם לקבל החלטות השקעה טובות יותר כדי למזער את ההפסדים שלהם.

המאמר נכתב באדיבות עומר רבינוביץ'

 

יואל דדון

יואל דדון

יש הרבה דברים שחשוב לדעת על הלוואות ומשכנתאות, אבל לא כולם מוכנים לגלות, ולכן אני כאן, איש עם נסיון שרוצה לעזור לכם להבין טוב יותר על מה שמצפה לכם בתהליך כשאתם לוקחים הלוואה או משכנתא.

הלוואה בישראל

יש הרבה דברים שחשוב לדעת על הלוואות ומשכנתאות, אבל לא כולם מוכנים לגלות, ולכן אני כאן, איש עם נסיון שרוצה לעזור לכם להבין טוב יותר על מה שמצפה לכם בתהליך כשאתם לוקחים הלוואה או משכנתא.

כתבות אחרונות